Bayezit İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

E-Devlet Üzerinden Üyelik Hizmetimiz Başlamıştır!

Vatandaşlarca e-devlet platformu üzerinden yapılan “Kütüphane ön üyeliği”nin, “Kütüphane tam üyelik”e (e-üyelik) dönüştürülmesi çalışmaları tamamlanmıştır. e-devlet platformu kullanıcıları (15 yaş üstü vatandaşlar), kütüphaneye uğramadan artık e-devlet platformu üzerinden de üye olabilmektedirler. Ayrıca kayıtlı üyeler, platform üzerinden hem kütüphane değişikliği, hem de üyelik süresi uzatma işlemlerini de yapabileceklerdir.

e-devlet platformu üzerinden kayıt yapan kullanıcılardan ekstra bir belge talep edilmeyecek, form imzalatılmayacaktır. e-üyelik yapan kullanıcıların, kullanıcı sayfasında yer alan  e-devlet onay kodu  yeterli olacaktır. Yine kullanıcı sayfasındaki “Yazdır/Üye Kayıt Formu”, “e-devlet onay kodu” yazılı bir şekilde çıktı alınarak arşivlenebilir.

e-devlet platformu üzerinden kayıt yapan vatandaşlara sistem üzerinden belirtilen e-posta hesaplarına OPAC (Koha kullanıcı arayüzü) kullanıcı adı ve şifreleri otomatik olarak gönderilecektir. Kullanıcı adı veya şifreleri ile ilgili sorun yaşayan vatandaşlar kütüphaneniz ile iletişime geçtiği takdirde yeni şifrelerinin üretilerek verilmesi ya da OPAC arayüzü üzerinden “şifremi unuttum” alanından bu işlemi yapabilecekleri bilgisinin verilmesi gerekmektedir.

NOT: 15 yaş altı vatandaşlar e-devlet platformunu kullanamamaktadır. 

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün

koha.png
Facebook -  Twitter'da Biz
kullanıcı formları
Mesai Gün ve Saatleri
İstek ve Önerileriniz
 
 Pazartesi - Cumartesi :08:30/22:00 Pazar Günü Kapalıdır.
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 837 kez gösterilmiştir.